Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací

Žádost o vyšetření školní zralosti

Vyšetření školní zralosti dětí probíhají v PPP Liberec vždy v jarních měsících a to od března do května.

O vyšetření v PPP vždy žádá zákonný zástupce dítěte. Ideální doba pro podání žádosti o vyšetření v PPP Liberec je měsíc únor 2024. Není nutné žádat dříve, termíny na vyšetření předškoláků máme předem vyhrazeny od března do května.

Žádost o vyšetření v PPP můžete podat e-mailem, a to přiložením vyplněné a podepsané žádosti o vyšetření, kterou  zašlete na e-mail:  poradna@pppliberec.cz.  Objednat můžete dítě i telefonicky nebo osobně.

Prosíme, volte pouze jeden způsob podání žádosti.  BUĎ e-mailem NEBO telefonicky!. Prosíme, nezdvojujte žádosti dvojím podáním ( e-mailem a telefonicky). Děkujeme za pochopení. 

K vyšetření je nutné dodat vyplněný předškolní dotazník, o jehož vyplnění požádejte paní učitelku ve školce, kam Vaše dítě dochází. Školka na Vaši žádost může zaslat vyplněné dotazníky do naší poradny poštou nebo e-mailem. 

Pokud školku dítě nenavštěvuje, uveďte tuto skutečnost do žádosti.

Vyšetření se provádí na pracovišti PPP a trvá zhruba 1 hodinu. Vždy probíhá v dopoledních hodinách. Je nutné, aby s dítětem k vyšetření přišel i jeho zákonný zástupce. Bez souhlasu zákonného zástupce před vyšetřením nebude možné vyšetření dítěte provést! 

Při podrobném vyšetření odborní pracovníci spolu s Vámi zváží, zda je odklad pro Vaše dítě skutečně nutný a vhodný. Dítěti, jehož vývoj je v normě nebo u kterého se zjistí jen menší dílčí nezralosti, by naopak setrvání v mateřské škole bylo ke škodě a zbrzdilo by jeho další vývoj.

Po vyšetření a následné konzultaci obdržíte písemné vyjádření PPP,  které buď doporučuje nebo nedoporučuje odklad školní docházky nebo předčasný nástup.

Zprávu z vyšetření vypracujeme do 30 dnů a osobně si ji pak po této lhůtě vyzvednete v PPP.

Soubory ke stažení

$alt_typ
žádost o vyšetření školní zralosti
31.5 kB
21.02.2022 13:17
v. 1
Jana Hlavová
$alt_typ
žádost o vyšetření školní zralosti
203.3 kB
03.10.2022 21:41
v. 1
Jana Hlavová