Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací

Zapojení do projektů

PPP Liberec byla od 1.1.2021 do 31.8.2023 zapojena do projektu Naplňování krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání Libereckého kraje II
CZ.02.3.68/0.0/0.0/19_078/0017282

Klíčová aktivita č. 3: Zkvalitnění péče o nadané žáky
Klíčová aktivita č. 6: Podpora rovných příležitostí ve vzdělávání a Odborné stáže v ŠPZ

Projekt byl realizován na základě partnerství Libereckého kraje a 39 středních škol, IQLANDIA, o. p. s., Malé techniky z. ú., Technické univerzity v Liberci, Nadačního fondu LISTEM 21, 4 pedagogicko-psychologických poraden a Krajské vědecké knihovny v Liberci, p. o.
Hlavním cílem projektu bylo systémově zvýšit kvalitu vzdělávání v Libereckém kraji na úrovni MŠ, ZŠ a SŠ. Prvním z dílčích cílů projektu byla metodická podpora pedagogů v oblasti polytechnického vzdělávání a rozvoje čtenářské a matematické gramotnosti. Tato podpora byla doplněna materiální podporou škol, a to v podobě zařízení a technologií. Vznikla unikátní Expozice Matematikum v IQLANDII.
Dalším cílem projektu bylo zvýšení motivace žáků ke vzdělávání v polytechnických oborech, od MŠ, přes ZŠ až SŠ a navázání kvalitnější spolupráci mezi Technickou univerzitou v Liberci a středními školami v regionu.
Specifickým cílem bylo nastavení mechanismu systémové podpory v oblasti zkvalitnění péče o nadané žáky.
Projekt byl zaměřen na řešení problémů v oblasti rovných příležitostí ve vzdělávání, jež jsou identifikovány ve Školské inkluzivní koncepci kraje, stejně jako na snížení předčasných odchodů ze vzdělávání, a to formou vzdělávání kariérových poradců na ZŠ a také zvýšením a zefektivněním péče o nově příchozí žáky na SŠ.

Projekt byl financován z EU v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.