Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací

Základní informace

Instrukce pro maturanty, kteří z důvodu svých speciálních vzdělávacích potřeb budou žádat o Doporučení k uzpůsobení podmínek pro konání maturitní zkoušky (PUP MZ) z důvodu již dříve prokázaných závažných obtíží ve smyslu specifických poruch učení nebo chování a dalších obtíží spadajících pod kompetence PPP.

Žáci, kteří jsou průběžně sledováni v PPP pro specifické poruchy učení nebo chování, mohou požádat o sepsání Doporučení k uzpůsobení podmínek pro konání maturitní zkoušky (dále jen PUP MZ) a mohou konat maturitní zkoušku v příslušném režimu na základě posudku z PPP nebo SPC ve smyslu platného znění vyhlášky č. 177/2009 Sb. Více na www.maturita.cermat.cz

Od 1.1.2022 platí novela vyhlášky č. 177/2009 Sb., o bližších podmínkách ukončování vzdělávání ve středních školách maturitní zkouškou.